O nás

    Dobrovoľný hasičský zbor Kuzmice bol obnovený v roku 2004 kedy sme začínali v podstate od nuly. Začali sme s hasičským športom, kde sme získali postupne potrebnú prax. Na prvé vybavenie sa členovia skladali z vlastných zdrojov. Tie sme získavali rôznymi brigádami, ktorých sa zúčastňujeme aj dnes.

logo

V súčasnosti máme 44 členov. K dispozícií máme výjazdové vozidlo kompletne vybavené, protipovodňový vozík taktiež v komplet výbave, kalové čerpadlá, rôzne sacie koše…
Stať sa plnohodnotným hasičom nie je také jednoduché. Členovia, ktorý chodia na výjazdy musia absolvovať základnú prípravu hasičských jednotiek – písomné aj ústne skúšky. Ďalšie vzdelanie je závislé od ich konkrétneho zamerania – napr. strojník potrebuje strojnícky preukaz a musí vedieť všetko čo aj profesionálny hasiči.
Zameriavame sa na pomoc pri povodniach, požiaroch a iných mimoriadnych udalostiach. Počas dvanástich rokov svojho pôsobenia si DHZ Kuzmice vybudoval dobre meno. Náš prvý veľký zásah bolo hasenie Palandy v Topoľčanoch. Podarilo sa nám bez pomoci štátnych hasičov zachrániť rodinný dom v Bedzanoch, kde začal horieť decht v komíne. Pomáhali sme aj pri požiari haly , v ktorej zhorelo 23-tisíc kureniec.
Aj napriek tomu, že sme rovnocenným partnerom štátnych hasičov, my sme v prvom rade rodina a priatelia a všetko čo robíme v dobrovoľnom hasičskom zbore, robíme pre radosť.